E-Dergi Oku 

Radisson BLU Trabzon'da Arı Yangın Tercih Edildi

Radisson BLU Trabzon'da Arı Yangın Tercih Edildi

15 Ekim 2019 | HABERLER
210. Sayı (Ekim 2019)
2.265 kez okundu

Karadeniz Örme Şirketler Grubu, tarafından hayata geçirilen 16.888 metrekare alan üzerine tek blokta 162 oda ve 370 yatak kapasiteli olarak inşa edilen Trabzon Radisson Blu Oteli 30.000 metrekare inşaat alanına sahip. Karadeniz Örme, dünyanın önde gelen Global şirketlerinden Radisson Blu ile işbirliği yaparak ülkemizin ihtiyaç duyduğu bölgelerde turizm yatırımları yapıyor. Carlson Rezidor Hotel Group bünyesinde yer alan ve dünyanın en hızlı büyüyen otel gruplarından biri olan Rezidor Hotel Group ile Trabzon Radisson Blu Oteli için anlaşma imzalandı. Trabzon Radisson Blu Hotel projesinde yangın söndürme sistemleri konusunda kaliteden ödün vermeyen Arı Yangın, Yangın Pompa Grubu ve Sulu Söndürme Sistemleri ile yer aldı.

Pompa grubunda temsilcisi olduğu Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 500 GPM, 130 PSI, 75 HP motor, 2950 RPM değerlerinde yatay tip bölünebilir gövdeli elektrikli yangın pompası kullanıldı. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına, 5 GPM, 140 PSI değerlerinde kaçak giderme pompası da sisteme entegre edildi. Sistemde iki adet elektrikli pompa bulunmasından dolayı jeneratör üzerinden beslenmeyi sağlayacak otomatik transfer switchli kontrol panolarına sahip yangın pompaları, Arı Yangın’ın konusuna hakim kadrosu tarafından devreye alındı.

Sulu söndürme sistemlerinde kullanılan kelebek vana, ıslak alarm vanası, kuru alarm vanası, yükselen milli vana, çek vana ve sprinklerler de UL listeli ve FM onaylı olarak Reliable markasından ve Reliable firmasının tedarikçi konumunda bulunduğu güvenilir kaynaklarından sağlandı. Özellikle projede kullanılan Reliable marka gizli kapaklı tip sprinklerler ile hızlı tepkili duvar tipi genişletilmiş koruma alanlı EC8 model sprinklerler projeye hem teknik hem görsel olarak ayrı bir önem kazandı. Reliable gizli tip sprinkleri rakiplerinden ayıran en önemli özelliği deflektör mekanizmasının hareketli olması ve bu sayede asma tavan içine su doldurma riskini ortadan kaldırmasıdır.

Hareketli olan bu deflektör, 57 C’de gizli tip kapağın düşmesi sonucu, aşağı doğru düşerek asma tavan içinden kurtulur ve bu sayede olası yanlış montajlar olsa dahi asma tavan içinden kurtularak odaya suyu püskütür ve bu özelliği ile atış eğrisi bozulmadan tüm oda rahatlıkla korunabilir. Ayrıca gizli tip sprinkler kapağının RAL kodu verildikten sonra her renkte sağlanması ve düz olması yanında perfore olarak da sağlanabilmesi farklı asma tavan detaylarında tercih edilmesi anlamında mimarlar tarafından da kabul görmekte.


 


İlginizi çekebilir...

Duyar Vana Online Söyleşilerine Devam Ediyor

Duyar Vana, COVID-19 süreci öncesi ve sonrası sektörel gelişmeleri ve bilgileri online söyleşiler ile paylaşmaya devam ediyor....
18 Mayıs 2020

TMMOB Kanunu'nu Değiştirme Girişimlerine Karşı Odalar Görüş Açıklıyor

TMMOB Kanunu'nun değiştirilmesi tartışılıyor. Makina Mühendisleri ve Elektrik Mühendisleri Odası gündemde olan değişiklik konusunda basın açıklama...
13 Mayıs 2020

ETNA'nın İhracat Atağı Devam Ediyor

ETNA, Türkiye'de ve dünyanın pek çok ülkesinde güvenle tercih ediliyor....
27 Nisan 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.