E-Dergi Oku 
TOS+H EXPO 2022

ETNA'nın İhracat Atağı Devam Ediyor

ETNA'nın İhracat Atağı Devam Ediyor

27 Nisan 2020 | HABERLER
215. Sayı (Mayıs-Haziran 2020)
3.222 kez okundu

ETNA, Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde güvenle tercih ediliyor. ETNA; ihracat kanalındaki satışlarını ve ihracat gelirlerinin toplam ciro içindeki payını yıldan yıla artırıyor. 2019 yılı 12 aylık satış gerçekleşme sonuçlarına göre şirketin ihracatı, USD bazlı olarak bir önceki seneye göre %102 oranında artış  gösterdi. Söz konusu ihracat artışının temelinde, hedef pazarlardaki direkt müşteri ziyaretleri, sosyal medya tanıtım faaliyetleri vb. agresif satış-pazarlama faaliyetleri ağırlık taşıyor. Bu kapsamda firma, 2019 yılı içerisinde; Aquatherm-Moskova ve Securica Moskova fuarlarına direkt katılım gerçekleştirirken, benzer şekilde Nijerya’da gerçekleştirilen ve ülkenin önde gelen proje & mühendislik ofislerinin katıldığı eğitim-seminer organizasyonunda da yer aldı. Ukrayna, Gürcistan ve Azerbaycan da düzenlenen sektörel fuarlara ise yerel bayiler aracılığıyla katılım sağlandı.


İhraç edilen ürünler arasında; frekans kontrollü hidrofor sistemleri, TS EN12845 ve NFPA20 standartlarına uygun yangın pompaları, atıksu drenaj pompaları, uçtan emişli norm pompalar ve in-line sirkülasyon pompaları, mobil yangın söndürme & su tahliye pompası (Hızır) belirgin olarak öne çıkarken, ağırlıklı olarak satışlar Yunanistan, Hırvatistan, Sırbistan, Romanya, Gürcistan, Irak, Azerbaycan, Mısır, Malta, Etiyopya, Nijerya, Bangladeş, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yönelik oldu.

Son bir yıl içerisinde bu listeye İran, Çin Halk Cumhuriyeti, Mauritius, Cezayir, Türkmenistan, Rusya, Vietnam eklendi. İhracat gerçekleştirilen ülkeler arasında Çin Halk Cumhuriyeti ayrı bir öneme haiz. Söz konusu ülkeye son olarak Avrupa Birliği ErP-ecodesign kriterlerine uygun in-line kuru rotorlu sirkülasyon pompaları ihracatı gerçekleştirilmiş olup, üretim gücü ile dünyayı domine eden Çin’e bu tarz enerji verimliliği yüksek, katma değerli ürün satışı ETNA’nın ihracat başarısını perçinledi.

Yeni ihracat noktalarına erişmek için 8-11 Eylül 2020 tarihleri arasından Milano-Italya’da düzenlenecek MCE2020 fuarına direkt katılım gerçekleştirilecek olup, Kasım 2020’de ise Kahire-Mısır’da düzenlenecek FIREX fuarına ise yerel temsilci firma ile katılım planlanıyor. Yeni pazarlara erişmekte yüksek katkısı olacak EA serisi uçtan emişli (norm tip) pompalara FM Approvals onayı alınması tamamlandı. ETNA, 500/750/1000 gpm debi ve 112-195 psi basınç aralığındaki yangın pompası taleplerini “FM onaylı” olarak karşılayabiliyor.

ETNA, her üreticinin ana hedefinin Dünya’ya satış olması gerektiğine inanmakta, bu doğrultuda üretim kalitesi ve uluslararası sertifikasyonları Dünya ile yarışacak şekilde güncel tutarak bu yarışın içerisinde aktif çaba gösteriyor.

 


 


İlginizi çekebilir...

Merinos Halı'nın Yangın Güvenliğini Form Endüstri Sağlıyor

Merinos Halı'nın yangın güvenliği Form Endüstri Tesisleri'nin sunduğu Lamilux marka duman tahliye kapakları ile sağlanıyor. Form Şirketler Gru...
17 Eylül 2020

Ayvaz, Yangın Grubundaki Atılımlarına Devam Ediyor

Yangın alanında on yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Ayvaz, sektöre yeni ürün ve hizmetler sunabilmek için kolları sıvadı....
17 Eylül 2020

Beyoğlu Benesta 'Duyar Pompa' ile Güvende

ESTA Construction, İstanbul, Beyoğlu'ndaki Benesta Beyoğlu projesinde Duyar Pompa ürünlerini tercih etti....
7 Eylül 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.