E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Dupont Nomex® Comfort Yenilikçi Konfor, Kanıtlanmış Koruma

Dupont Nomex® Comfort Yenilikçi Konfor, Kanıtlanmış Koruma

26 Nisan 2019 Cuma / 11:03 | ÜRÜN TANITIMI
206. Sayı (Nisan 2019)
56 kez okundu

DuPont ™ Nomex® Comfort, DuPont bilim adamları tarafından petrol ve gaz, petrokimya ve genel imalat sanayilerinde çalışanlar için geliştirilen en yeni yenilikçi kumaş çözümüdür. Yoğun ısı ve alev gibi ciddi işyeri tehlikeleri söz konusu olduğunda, Nomex® Comfort eşsiz ince fiber teknolojisi sayesinde hafif, nefes alabilen, çabuk kuruyan bir kumaş olduğundan yüksek derecede koruma sağlıyor.

NOMEX® COMFORT KUMAŞININ AVANTAJLARI:

* Nomex® Comfort doğal yapısı gereği ısıya ve aleve karşı dayanıklıdır. Yıkamayla ya da kullanılmakla solup aşınmadığından dolayı uzun süreli koruma sağlar.
* Nomex® Comfort, pamuk ve viskoz gibi selülozik liflerle yapılan kumaşlara göre daha konforludur, daha az nem emer ve tutar ve bununla birlikte çabuk kurur.
* Kumaşı hafif ve nefes alabilir olduğundan dolayı ısı stresini azaltır ve daha uzun süre serinlik hissi sağlar.
* Mükemmel dayanıklılığı ve renk haslık seviyesi sayesinde tekrar edilen yıkamalar sonucunda bile yeni gibi görünümünü korur.
* Bir dizi renkte ve dokuma tiplerinde üretilebilir.

DUPONT™ NOMEX® COMFORT KUMAŞI IÇIN ÖNERILEN KULLANIM VE BAKIM

Tek katmanlı Nomex® Comfort kumaşlar, erimiş metal sıçramalarına, sıcak sıvılara veya buhara karşı koruma için uygun değildir. Bu tehlikeler için farklı ürün çözümleri mevcuttur. Aynı şekilde bu kumaş tek başına yangın söndürme kıyafetinde de kullanılmaz; bunun için Nomex® kumaşlar farklı katmanlar ile desteklenerek giysi çözümleri üretilmektedir. İlave bilgi ve destek için DuPont yetkilisine ya da giysi üreticinize ulaşınız. Kimyasal korunma için kullanmayınız. Ürün etiketindeki tüm bakım ve kullanım talimatlarına uyun. Yanıcı tüm kalıntılar, aleve dayanıklı (FR) kumaşların ve bunlardan yapılan giysilerin termal korumasını azaltacaktır. Ürünü giymeden önce Nomex® Comfort kumaşından yapılmış ürünün üzerinde yağ, kontaminasyon ya da herhangi bir yanıcı madde bulunmadığından emin olmak için düzenli olarak yıkayınız.

Devamı için tıklayın 


 


İlginizi çekebilir...

Atıksu Arıtma Tesislerinde ve Terfi İstasyonlarında Gaz Algılama Sistemleri

Atıksu arıtma tesislerinde, toksik ya da yanıcı-patlayıcı özelliği olan ve önlem alınması gereken gazlar ortaya çıkmaktadır....
21 Haziran 2019 Cuma / 15:16

İstanbul Havalimanı Araç Tünelleri Yangın Algılama ve İhbar Sistemi

İstanbul Havalimanı araç tünelleri fiber optik doğrusal yangın algılama ve ihbar sistemi devreye alma çalışmaları BTS Yangın Güvenlik teknik ekibince ...
14 Haziran 2019 Cuma / 11:48

Pompa ve Hidrofor Teknolojilerinde Sınırları Aşan Tecrübe: Etna

Cezayir'de petrol ve doğalgaz yatakları bölgesinde kurulu EPF'lerde (Erken üretim petrol tesisleri) acil yangın söndürme aracı olarak 'Hız...
25 Şubat 2019 Pazartesi / 16:56

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.