E-Dergi Oku 
BRADY
TOS+H EXPO 2022

Vaka Çalışması: Güvenli ve Verimli Bakım

Vaka Çalışması: Güvenli ve Verimli Bakım

24 Aralık 2020 | ÜRÜN1.382 kez okundu

Ontex, kişisel hijyen alanında faaliyet gösteren ve yüksek kaliteli Bebek Bakım, Kadın Bakım ve Yetişkin Bakım ürünleri tasarlayıp üreten uluslararası ölçekli lider bir şirkettir. Dünyanın farklı yerlerindeki tüketici, perakendeci, kurumsal ve özel sağlık hizmeti sağlayıcılarının için tercih ettiği bir ortaktır.

Ontex şirketi Belçika’nın Buggenhout bölgesinde birçok farklı makine için ideal bakım güvenliği ve hızı sağlayan etkili bir Kilitleme/Etiketleme prosedürü uygulamaya koydu.

Zorluk
Güvenli ve verimli bakım
Ontex, makine bakım işlemlerinde yüksek seviyede güvenlik ve verimlilik elde etmek istiyordu.

Çözüm
Ölçeklenebilir ve uyarlanabilir bir Kilitleme/Etiketleme uygulaması
Uzman bir distribütör ile birlikte Brady bu iş yerinde bilirkişiler ileri düzey güvenlik prosedürü yazma hizmeti, LINK360 güvenlik prosedürü yazılımı ve Kilitleme/Etiketleme prosedürleri uygulanırken kullanılacak kilitler ve cihazlar sundu.

Öncelikle, uzman distribütör iş ortağının bilirkişileri ve Brady Corporation verimli en iyi uygulamayı ve makineye özel kilitleme prosedürlerini yazmak amacıyla Belçika’nın Buggenhout bölgesindeki Ontex tesisini ziyaret etti. Bu prosedürler sayesinde, güvenliği artırmak ve iş yeri kazalarını önlemek için bakım işlemleri sırasında makinenin enerji kaynaklarından sistematik bir şekilde izolasyonu sağlandı.

LINK360 yazılımı ile Ontex paydaşlarına yaklaşık 350 prosedür sunuldu. Bu prosedürler ile makineye özel güvenlik prosedürlerinin kolayca onaylanması, kopyalanması, düzenlenmesi, bildirilmesi ve ölçeklendirilmesi mümkün olabilecekti. Brady, Ontex’in talep ettiği özelliklere göre LINK360’ın görünümünü ve imajını özelleştirmiş, renkli kodlama ve belli dil seçimlerini kullanıma sunmuştur. Çalışanların, makineye göre ilgili enerji kontrol noktalarını hızlıca algılayıp bulmasını ve kilitlemesini sağlamak adına Ontex Buggenhout’ta çekilen fotoğraflarla prosedür adımları yazılımda gösterildi.

Müşterinin onayladığı kilitleme prosedürlerine dayanarak distribütör ve Brady özel Ontex gereksinimlerine uyacak kapsamlı bir kilitleme ve etiketleme planı belirledi. Bu planda, önerilen farklı kilit türleri için çeşitli yönetim seviyelerinde ana ve grup ana anahtarları ile anahtar hiyerarşileri dikkatli bir şekilde ortaya konuldu. Örneğin Ontex’in elektrik teknisyenlerinin elektrik çarpmasına karşı korunmasına yardımcı olacak naylon bir kanca kilit önerilmiş, diğer görevlerde çalışanlar ise çelik kanca kilidi tercih etmiştir. Çalışma tamamlandığında, her uzman kendi kişisel kilidini açıp çıkarabilmektedir. Ekip liderleri, ekiplerine atanan kilitleri açabilirken tesis güvenlik müdürleriyse özel bir prosedürü uyguladıktan sonra gerekirse kilidi açabilmektedir.

Distribütör iş ortağının sunduğu destekle, Ontex’in iş yerinde kilitleme prosedürlerinin uygulanması amacıyla Brady ayrıca kilitleme cihazları ve SafeKey kilitleri sağlamıştır. SafeKey kilitleri, piyasadaki en büyük anahtar ve kilit kombinasyonunu sunmakta ve pek çok ana anahtar katmanında en büyük kilit grubuyla birlikte gelecekte de kullanılabilecek bir Kilitleme/Etiketleme yaklaşımı sağlamaktadır. Her SafeKey kilidinin üzerinde yazılı bir seri numarası vardır ve bu kilitler 10’lu takımlar halinde kilit kutularında teslim edilmiştir.

Sonuçlar
Güvenli ve verimli Kilitleme/Etiketleme
Ontex Buggenhout artık, adım adım tarif edilen ve tesiste çekilen fotoğraflarla gösterilen makineye özel kilitleme prosedürleriyle ideal kilitleme araçlarının kullanımını etkin bir şekilde açıklanabilmektedir. Onaylanan prosedürlere kolay uyum sayesinde bakım güvenliği, hız ve verimlilik artmıştır. Yönetim ise merkezi bir dijital lokasyondan yapılan değişiklikleri kolayca düzenlemekte, onaylamakta ve bildirmektedir. Dijital olarak onaylanan her prosedür ilgili makinelere yazdırılıp eklenebilmekte veya çalışanlar tarafından tablet veya akıllı telefon ile doğrudan erişilebilmektedir.


 


İlginizi çekebilir...

Brady'den Güvenliği Artıracak Özel Kilitleme Prosedürleri

Kilitleme prosedürlerinizi yazma işini mühendislerimiz halledebilir....
27 Ocak 2021

Panasonic'ten Hassas ve Yüksek Performanslı Yangın Algılama

Yaşam alanlarında karşılaşılabilecek en önemli risk ve tehlikelerin başında yangınlar geliyor....
17 Aralık 2020

Zemin Bantları Sayesinde Kolayca Düz Çizgiler Çizin

Tesislerinizde güvenliği ve verimliliği artırmak için ToughStripe Zemin Bandı Uygulayıcısıyla güvenilir zemin bantlarından kolayca düz çizgiler çizin....
1 Aralık 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.