E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Yangın Güvenliğinde Yalıtım

Yangın Güvenliğinde Yalıtım

26 Nisan 2019 Cuma / 10:06 | YAYINCIDAN
206. Sayı (Nisan 2019)
50 kez okundu

Dergimizin bu sayısının dosya konusunu "Yangın Yalıtımı" olarak belirledik. B2B Medya bünyesinde yayımladığımız "Yalıtım" ve "Çatı & Cephe" dergilerimiz nedeniyle "Yangın Yalıtımı" yayınlarımızda yer verdiğimiz konuların başında geliyor. Çoğu kez İZODER, ÇATIDER, EPSDER ve CEPHEDER başkanlarının açıklamalarını öne çıkarmaya ve kamuoyunun dikkatini çekmeye çalışıyoruz. "Yangın Sırasında Binanın Dış Duvar İzolasyonları İçinden Alev Transferi" başlıklı çeviri, Nullifire Satış Müdürü Engin Buz ile gerçekleştirdiğimiz "Binaların Cepheleri Büyük Riskler İçeriyor" başlıklı söyleşi, İzocam’ın "Yangın güvenliğinde yalıtım hayati rol oynuyor" uyarısı ve Armaflex Protect, Knauf Flameboard, Ytong Yangın Duvarı ve Nullifire ürünlerinin tanıtımının yer aldığı "Yangın Yalıtımı" dosyamızı okumanızı öneririm.

Yangın güvenliği sektörünün önemli firmalarından A Yangın Sistemleri’nin Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Ekmekçioğlu, "Söyleşi" sayfalarımızın konuğu oldu. Ekmekçioğlu söyleşide, yangın sektöründeki yatırımlarını, Azerbaycan ve Fas’ta bulunan bölge müdürlüklerinin yanı sıra Avrupa’da da bölge müdürlükleri kurma konusundaki çalışmalarını ve dünya markası olma hedeflerini dergimizin okurları ile paylaştı.

Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç’ın anılarını aktardığı sayfasında, İtfaiye Müdürü olarak bizzat yönettiği ve yerinde incelediği pek çok yangında yaşadığı tehlikeleri paylaşırken, 8 Şubat 1993’te yitirdiğimiz İtfaiye Eri Mehmet Ali Alkan ile ilgili anılarını da aktarıyor. Çok zor şartlarda görev yapan itfaiyecilerimizin sosyal haklarının ve toplumda hak ettikleri saygınlığın temin edilmesi gereğinin altını çiziyor. Ben de satırlarımı bitirirken, fedakâr ve cesur itfaiyecilerimizin kutsal görevlerini yaparken daha iyi sosyal şartlara kavuşmalarını temenni ediyor, görev şehidi itfaiyecilerimizi rahmetle anıyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

Estetik ve Ekonomi Yangın Güvenliğinin Önüne Geçmemeli

Yakın dönemde rezidans, hastane ve konutlarda meydana gelen yangınların ardından, İZODER (Isı Su Ses yalıtımcıları Derneği) Başkanı Levent Pelesen, bi...
26 Mart 2019 Salı / 11:55

İstanbul Yangın Kuleleri ve Çığırtkanları

İsmail Ceyhan...
22 Şubat 2019 Cuma / 17:53

Yangın Önlemlerinin Başında Sistemlerin Çalışmaya Hazır Olması Geliyor

Yangın güvenlik sistemleri, can ve mal güvenliğini sağlamaları açısından yapıların vazgeçilmez unsurları arasında yer alırlar. Temennimiz bu sistemler...
21 Aralık 2018 Cuma / 15:32

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.