E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

3M, Scott Safety Şirketini Satın Aldı

3M, Scott Safety Şirketini Satın Aldı

26 Eylül 2018 Çarşamba / 11:58 | HABERLER
201. Sayı (Eylül 2018)
101 kez okundu

3M, kişisel koruyucu donanım sektöründe, temiz hava tüplü solunum setleri ve gaz ölçüm cihazları gibi yangınla mücadele ekipmanlarında dünya devi olan Scott Safety şirketini satın aldı. 3M, kişisel koruyucu donanım sektörünün en önemli kategorilerinden biri olan yangınla mücadele ekipmanları, temiz hava tüplü solunum setleri (SCBA), gaz ölçüm cihazları alanında dünyanın önde gelen tedarikçilerinden Scott Safety şirketini Johnson Controls firmasından 2 milyar dolarlık toplam şirket değeri üzerinden satın aldı. Bu satın alma, 3M’in stratejik öncelikleri arasında yer alan iş güvenliği ve kişisel koruyucu donanım sektöründeki varlığını daha da güçlendirecek ve daha önce portföyünde bulunmayan temiz hava tüplü solunum setleri, mobil gaz detektörleri ve termal kameraları da müşterilerine sunacağı yeni bir dönemin başlangıcı olacak.

3M Türkiye Güvenlik ve Grafik Ürünleri Ülke Direktörü Levent Oğuz, Scott Safety’nin satın alınmasıyla tüm dünyada ve Türkiye’de bu alanda sundukları ürün yelpazesini genişleteceklerini belirterek şunları söyledi: “Dünya pazarlarında yüksek bilinirliğe sahip, ürünlerinin dayanıklılığı ve sağladığı konfor ve güvenle tanınan Scott Safety’nin satın alınması, 3M’i iş güvenliği alanında daha da güçlendirecek. Scott Safety’nin farklı pazarlara yönelik temiz hava tüplü solunum setleri, kaçış setleri ve gaz detektörleri gibi ürünleri, Türkiye’de özellikle yangınla mücadele ve itfaiye hizmetlerinde, kapalı alan çalışmalarında daha etkin bir oyuncu olmamızı sağlayacak. Bu yeni dönemde Scott Safety’nin kaliteli ürünleriyle 3M’in marka gücü ve saha desteği birleşecek. Biz de 3M Türkiye olarak müşterilerimize iş güvenliği ile ilgili her konuda daha da kapsamlı çözümler sunan bir iş ortağı olacağız.”

Scott Safety, global kişisel koruyucu donanım sektörü içinde en hızlı büyüyen güvenlik kategorilerinden biri olan yangınla mücadele kişisel koruyucu ekipmanlarının ve gaz ölçüm cihazlarının önde gelen global firmalarından biri. Kişisel koruyucu donanımlara olan talep gerek gelişmiş gerekse gelişmekte olan ülkelerdeki düzenleyici kuruluşların çalışan güvenliğine gitgide daha çok yoğunlaşması ile hızla artıyor. Scott Safety’nin kaliteli ürün ve çözümleri arasında, yaygın şekilde tanınan global markası Propak adı altında satılan temiz hava tüplü solunum setleri, gaz detektörleri, hava beslemeli sistem ve kaçış setleri ve darbe emici şapkalar da yer alıyor. 3M’in, güvenlik ve grafik grubu bünyesinde faaliyet gösteren 3M iş güvenliği bölümü, çalışanların güvenlik ve emniyetinin iyileştirilmesine odaklanıyor. 3M portföyünde stratejik açıdan önemli bir büyüme iş kolu olan iş güvenliği alanında bu satın almanın ardından şirketin teknoloji, imalat, global beceriler ve marka alanlarındaki güçlü temellerini daha da pekiştirecek. 3M’in iş güvenliği alanındaki markası ve gücü gerek Scott Safety’nin gerekse 3M’in müşterilerine çok daha geniş bir ürün ve çözüm yelpazesi sunacak.


 


İlginizi çekebilir...

Batum Stadyumu'nun Tercihi ETNA Pompa ve Hidrofor Sistemleri

Gürcistan'ın Karadeniz tatil beldesi Batum'da UEFA standartlarına göre yapılan 20.000 seyirci kapasitesine sahip olan Batum Stadyumu'nda E...
27 Mart 2019 Çarşamba / 16:50

SeaPearl Ataköy'de Arı Yangın Tercih Edildi

Ataköy sahilinde yer alan SeaPearl Ataköy projesi Kuzu Grup tarafından hayata geçirildi....
27 Mart 2019 Çarşamba / 13:38

"Estetik ve Ekonomi Yangın Güvenliğinin Önüne Geçmemeli"

Yakın dönemde rezidans, hastane, konutlarda yaşanan ve son olarak 12 Mart 2019 tarihinde Trabzon'da bir üniversitede çıkan yangının ardından, İZOD...
27 Mart 2019 Çarşamba / 13:25

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.