E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Gaz Yakıtlı Yangın Eğitim Simülatörü Nedir

Gaz Yakıtlı Yangın Eğitim Simülatörü Nedir

10 Mayıs 2018 Perşembe / 14:39 | ÜRÜN TANITIMI
198. Sayı (Nisan 2018)
35 kez okundu

Gaz yakıtlı yangın eğitim simülatörleri, günümüzde itfaiyecilerin karşılaşabileceği yangın olaylarının gaz fazında kullanılan yakıtlar (Doğalgaz, LPG veya Kerosen) vasıtasıyla emniyetli, standartlara uygun ve bilgisayar kontrollü olarak simüle edildiği sistemlerdir. Müşterilerin gereksinimlerine uygun olarak dizayn edilen sistemlerimizin temel amacı, itfaiyecilerin karşılaşacağı yangınlara daha hızlı, doğru ve etkili müdahale edebilmeleri için tecrübe kazandırmaktır.

NEDEN GAZ YAKITLI YANGIN EĞİTİM SIMÜLATÖRLERİ?

Emniyetli

Bizim için emniyet her işin başında gelmektedir. Sistemde bulunan gaz dedektörleri, sıcaklık algılama termokuplları sistemi tarafından sürekli izlenir ve simülatörde tehlike oluşturabilecek bir durum söz konusu olduğu zaman bu sensörler sayesinde durum saptanarak sistem otomatik olarak kendini emniyete alır ve ortamı güvenli hale getirir. Ortam güvenli hale gelene kadar sistemi tekrar başlatmak emniyet açısından mümkün olmamaktadır.

Yüksek Kalite ve Performans

Müşteri beklentilerinin maksimumunu karşılayacak şekilde dizayn edilen simülatörlerimizde yüksek standartlara (TSE, ISO, DIN, NFPA) sahip malzemeler kullanılmakta olup sistem, en iyi performans verecek şekilde ayarlanmaktadır. Manuel kontrollü sistemden otomatik bilgisayar kontrollü sisteme kadar her türlü işletim sistemimiz mevcuttur.

Güvenilir

Simülatörlerimiz minimum 20 yıl kullanım ömrüne sahiptir. Yangın yerleri sürekli ısınma — soğuma durumlarına karşın deforme olmayacak şekilde yapılmış olup yoğun itfaiyeci eğitimlerinde bile hiçbir deformasyon gerçekleşmemektedir. Sistemlerimizde sadece akredite edilmiş sertifikalı parçalar kullanılmakta olup hem kullanılan parçaların kılavuzları hem de sistemin işletimini ve bakımını detaylı bir şekilde anlatan kullanım ve bakım kılavuzlarımız simülatör ile birlikte verilmektedir. Teslim ettiğimiz her simülatörün yazılımının elektronikkopyası ve dökümantasyonu kütüphanemizde bulunmaktadır.

 Düşük İşletim Maliyeti

Gaz yakıtı ile simüle edilen yangınlar temiz bir şekilde yanmakta olup etrafa kül, atık madde gibi temizlenmesi gereken kalıntılar bırakmamaktadır. Yangın yerinin eğitime hazırlanma süreci sadece saniyeler almaktadır. Simülatörlerimiz en iyi performansı verecek ve ekonomik kullanım sağlayacak şekilde optimize edilmektedir. 


 


İlginizi çekebilir...

Atıksu Arıtma Tesislerinde ve Terfi İstasyonlarında Gaz Algılama Sistemleri

Atıksu arıtma tesislerinde, toksik ya da yanıcı-patlayıcı özelliği olan ve önlem alınması gereken gazlar ortaya çıkmaktadır....
21 Haziran 2019 Cuma / 15:16

İstanbul Havalimanı Araç Tünelleri Yangın Algılama ve İhbar Sistemi

İstanbul Havalimanı araç tünelleri fiber optik doğrusal yangın algılama ve ihbar sistemi devreye alma çalışmaları BTS Yangın Güvenlik teknik ekibince ...
14 Haziran 2019 Cuma / 11:48

Dupont Nomex® Comfort Yenilikçi Konfor, Kanıtlanmış Koruma

DuPont Nomex® Comfort, DuPont bilim adamları tarafından petrol ve gaz, petrokimya ve genel imalat sanayilerinde çalışanlar için geliştirilen en yeni y...
26 Nisan 2019 Cuma / 11:03

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.