E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
FORM GROUP
3M | SCOTT SAFETY
REFLEKS YANGIN

Konutlarda Yangın Güvenliği Paneli 30 Eylül'de

Konutlarda Yangın Güvenliği Paneli 30 Eylül'de

27 Eylül 2017 Çarşamba / 16:32 | HABERLER
192. Sayı (192)
358 kez okundu


TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı  ve Derneği (TÜYAK) tarafından düzenlenen basın toplantısı ile 30  Eylül pazar günü düzenlenecek; “Konutlarda Yangın Güvenliği” paneline yönelik bilgilendirmede bulunuldu. Panel PERPA Ticaret Merkezi A Blok 14. Kat Konferans salonunda düzenlenecek.

Toplantıya açıklamada bulunan EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy yangınların önlenebilir afetler olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı; “ en ciddi yandın güvenliği, yangının çıkmasını engelleyecek koşullar ve standartların oluşturulması ile sağlanabilir. Bir diğer etken de yurttaşlarda gerekli ve yeterli düzeyde farkındalık oluşturulmasıdır.  Kamuoyunda bu bilincin yaratılması ancak konuyla ilgili kurum ve kuruluşların, meslek odalarının, STK’ların ve basının elbirliğiyle hareket edilmesiyle mümkündür.”

Bu düşünce ile TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, TMMOB Makine Mühendisleri Odası  İstanbul Şubesi ile Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı  ve Derneği olarak, “ Yangından Korunma Haftası” günlerinde Eylül’de ilgili üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları,  özel kuruluşlar ve gönüllü toplum kuruluşlarının “Konutlarda Yangın Güvenliği” etkinliğinde bir araya geleceğini dile getiren Celepsoy, “Konutlarda Yangın Güvenliği Paneli ve Forumu kamuoyunda sadece zaman zaman meydana gelen ve özellikle sansasyonel ya da şok etkisi yaratacak yangın  analarında değil yaşamımızın bir parçası olacak şekilde yangın ve yangın güvenliği konusunu gündeme taşımayı hedefliyor” dedi.           

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Battal Kılıç ise yaptığı açıklamada kamusal bilincin arttırılması ve kamu denetiminin önemine vurgu yaptı. Yangın müdahale ekipmanları için periyodik kontrollerin önemine vurgu yapan Kılıç, bu kontrollerin yasal zorunluk olması gerektiğini belirtti. Konutlarda yapılan yalıtım konusuna değinen Kılıç, kullanılan malzemelerin yangına dayanıksız olduğunu ve kontrol yapılmadan mantolama yapıldığına dikkat çekti. TÜYAK Dernek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özlem Güven ise yaptığı konuşmada TÜYAK’ın faaliyetlerinden bahsederek, 30 Eylül’de düzenlenecek panelin faydalarından bahsetti.

 


 


İlginizi çekebilir...

Yarının Güvenliğini Şekillendirecek 5 Teknoloji Trendi

Geçmişten bugüne kayıt amaçlı kullanılan görüntüleme sistemleri, artık görüntüler üzerinde anlık analizler gerçekleştiriyor....
17 Ağustos 2018 Cuma / 11:44

TEMA Orman Yangınlarına Karşı Uyarıyor

TEMA Vakfı yaz mevsiminde havaların ısınmasıyla birlikte artan orman yangını riskine dikkat çekti....
16 Ağustos 2018 Perşembe / 14:23

ASHRAE RAL CRC 2018 Geniş Bölge Toplantısı Antalya'da yapılacak

ASHRAE RAL CRC 2018 Geniş Bölge Toplantısı Bölümler (Chapters) Konferansı, 4 - 7 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşecek....
27 Temmuz 2018 Cuma / 16:47