E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
3M | SCOTT SAFETY
VALFTEK
AKSAY YANGIN VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ
KIVANÇ GROUP
FİKE TÜRKİYE
FORM GROUP
MATRİKS BİNA KONTROL SİSTEMLERİ

Draeger Roadshow Türkiye Turunu Tamamladı

Draeger Roadshow Türkiye Turunu Tamamladı

21 Nisan 2017 Cuma / 09:40 | İŞ GÜVENLİĞİ
190. Sayı (Nisan 2017)
9 kez okundu


Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği bilincini oluşturmak, farkındalığı arttırmak ve her gün yaşanan işçi ölümlerinin azaltmak için yürütülen projeler kapsamında Draeger Safety Türkiye, Avrupa’da ülkeleri ziyaret eden, alt katında sergi salonu, üst katında ise sunumların yapıldığı, donanımlı Roadshow TIR’ını Türkiye’ye getirdi.  Soma’dan başlayan tur, Manisa, İzmir, Bursa, Gebze ve Zonguldak’ın ardından Çorlu’da tamamlandı.

Üretim yapılan küçük atölyelerden, binlerce işçinin çalıştığı dev tesislere, açık deniz petrol platformlarından, yerin altında yüzlerce metre derinde ağır koşullarda çalışan madencilere kadar, sayısız çalışma ortamını daha güvenilir kılmak için Draeger sürekli yeni ürünler ve çözümler geliştiriyor.

Yurtdışından uygulama örnekleri ve farklı endüstriyel segmentlerde karşılaşılan ortak sorunlara karşı yeni geliştirilen çözümleri paylaşmak amacıyla Draeger Safety Türkiye, Roadshow TIR’ı sergi salonunu proje kapsamında ziyaretçileri ile buluşturdu. Her bölgede Yetkili Bölge Bayileri ve çözüm ortağı olan firmalarla organize edilen bu etkinliğe gidilen her ilde katılımcıların ilgisi büyük oldu. Ziyaretçiler farklı ürünleri inceledikleri sergi salonundan sonra her ilde farklı başlıklarda hazırlanan sunumlara katıldı.

İlk durak Soma

Turun ilk durağı olan Soma’da 20 Mart 2017 tarihinde Roadshow TIR’ı Madencilere kapılarını açmış ve Maden sektörüne ilişkin “ Madencilikte Yeni Trendler ve Yeni Teknolojiler “ konulu sunumu, bu etkinlik için Almanya’dan gelen Draeger Avrupa Maden Sektörü yetkilisi Mr. Christoph Feyerabend yaptı.

22 Mart 2017 tarihinde yapılan Manisa Roadshow durağında ise, bu etkinlikte bulunmak için ülkemize gelen Draegerwerk AG CEO’su Thomas Engler davetliler ile bizzat ilgilendi. Yerel ve ulusal basında geniş şekilde yer alan bu etkinlikte ise, yerel Yönetimler ve büyük endüstriyel kuruluşlardan gelen talepler doğrultusunda “ Portatif gaz algılama yöntemleri, kapalı alan girişi ve solunum koruma yöntemleri gibi ana başlıklarda sunumlar gerçekleştirildi.

Ege Bölgesindeki son durak olan İzmir’de ise 24 Mart 2017 tarihinde çok geniş bir davetli katılımı ile endüstriyel uygulamalarda karşılaşılan ortak sorunlardan hareketle, Acil kaçış ekipmanları, kapalı alan girişinde alınması gereken önlemler ve motorlu solunum koruyucularına ilişkin sunumlar yapıldı.

Bursa’da gaz algılama teknolojileri anlatıldı

Roadshow projesinin ikinci haftası 27 Mart 2017 tarihinde Bursa durağı ile başladı ve BOSB’da “ Yangınla Mücadele Çözümleri ve Gaz Algılama Teknolojileri konulu sunumlar Draeger Türkiye teknik ekibi tarafından katılımcılara verildi. Bursa’daki etkinliğe İş Güvenliği Uzmanı Bahar Kanlıoğlu “ KKD Kullanımında farkındalığın önemi ve KKD kullanımının davranış kültürü haline getirilmesi “ konulu renkli sunumu, bilgi birikimi ve tecrübesiyle, büyük değer katmıştır.

Marmara Bölgesindeki ikinci durak olan Gebze’de 29 Mart 2017 tarihinde GOSB Yönetim Merkezi’nde Roadshow ziyaretçileri ile buluşmuş ve geniş katılım ile “ Kimyasal koruyucu elbiseler, Kapalı alan girişi ve atık su arıtma uygulamalarında iş güvenliği çözümleri “ konu başlıklarında sunumlar gerçekleştirildi.

“Madencilikte yeni teknolojiler”

Draeger firmasının sadece madencilik sektörü için geliştirdiği ürün portföyü ve bu sektörde güvenli operasyonları oluşturmak amacıyla yaptığı çalışmalar kapsamında Roadshow Zonguldak durağı kaçınılmazdı. 31 Mart 2017 tarihinde TTK Merkez Tahlisiye İstasyonunda katılımcılara, bu etkinlik için İspanya Draeger’den gelen Madencilik Sektörü Pazarlama Müdürü Wolfgang Huber tarafından “ Madencilikte Portatif gaz algılamanın önemi ve Oksijenli Ferdi Kurtarıcılar” konulu sunumlara ilave olarak “Madencilikte yeni teknolojiler” hakkında bilgilendirme yapıldı.

Bu renkli projenin son durağı olan Çorlu’da, Roadshow TIR’ı 3 Nisan 2017 tarihinde ziyaretçilerine kapılarını açtı. Kamu ve özel sektörden, farklı pek çok endüstriyel kuruluş üst düzey yöneticisinin katılımıyla yoğun ilgi gören sunumlarda” kablolu ve kablosuz gaz algılama yöntemleri, solunum koruyucular, kapalı alan girişi ve atık su arıtmada iş güvenliği çözümleri”  anlatıldı.

Draeger tarafından yapılan açıklamada; “128 yıllık üretim geçmişi ve 13,500 çalışanı ile global bir firma olan Draeger, kurum emniyetini ve çalışan sağlığını koruyan yüzlerce cihaz ve ekipmandan oluşan geniş ürün portföyü ile endüstride farklı amaçlar için geliştirilmiş binlerce farklı uygulamada hayat kurtaran çözümleri, Türkiye’de daha sağlıklı iş yeri ortamları yaratmak için farklı projeler kapsamında bundan sonra da paylaşmaya devam  edecektir” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

 


 


İlginizi çekebilir...

İSG'nin "Ulusal Yeterlilik Sistemi"ndeki Yansımaları

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ilkelerine göre iş sağlığı ve güvenliği (İSG), 'Çalışan kesimin bedensel, ruhsal ve...
19 Ekim 2018 Cuma / 09:42

Havanız Ne Kadar Temiz?

Zehirli veya patlayıcı özellikte tehlikeli maddeler, kapalı alanlarda ve konteynerlerde çalışma sırasında oluşan kazaların en sık karşılaşılan nedenle...
26 Eylül 2018 Çarşamba / 11:10

EX-Proof (Explosion Proof) Patlamaya Dayanıklı Ekipmanlar Nedir?

Petrol, petrol ürünleri, kimya fabrikaları, LPG, doğal gaz, kömür madenleri, hububat siloları, şeker fabrikaları, kereste ve mobilya fabrikaları, ekme...
16 Ağustos 2018 Perşembe / 14:53

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 17.12.2018 / 01:21:53