E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
BOSCH
ALP POMPA / ETNA
AYVAZ
EZGİL GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ
KSB
İZOCAM
VALFTEK

TÜYAK 2015 Hazırlıkları Başladı

TÜYAK 2015 Hazırlıkları Başladı

24 Haziran 2015 Çarşamba / 10:38 | GÜNCEL
242 kez okundu

 

“Konaklama ve Sağlık Yapıları” temasıyla 12-13 Kasım 2015 tarihlerinde WOW Convention Center’da gerçekleşecek olan TÜYAK 2015 Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi kurullar toplantısı 29 Nisan’da İTÜ Vakfı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti.

 

Sempozyum Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç ve TÜYAK Başkanı Cemal KOZACI önderliğinde sempozyum hazırlıklarıyla ilgili bilgilendirme ve görüş paylaşımları yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan TÜYAK Başkanı Cemal Kozacı; “TÜYAK yangından korunmayla ilgili olarak ülkemizde faaliyet gösteren tek sivil toplum örgütüdür. Bu konuda herhangi bir ticari kaygısı olmadan sektörün doğru yönde ilerlemesi ve gelişmesi, halkımızın, kullanıcıların doğru ürünlerle buluşması, doğru hizmetler sunulması için çalışmalar yapmaktadır. Üye profili çok geniştir; üreticiler, mühendisler, tasarımcılar, akademisyenler ve her kesimden yangın güvenliğiyle ilgili olan profesyoneller bizim üyemizdir. Bugün sizlerle buluşmamızın nedeni Kasım ayında yapacağımız TÜYAK 2015 sempozyumunun hazırlıkları hakkında bilgi vermek ve bu konuda görüş ve önerilerinizi almaktır”. Kozacı konuşmasının ardından sözü Sempozyum Yürütme Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç’a bıraktı.

Kılıç; “Öncelikle hoş geldiniz diyor ve teşriflerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Asıl amacımız bilgi vermek, sizlerin görüş ve tavsiyelerini almak ve o doğrultuda devam etmektir.

Biraz kısa bilgi vermek istiyorum. Bu sempozyumlara 2009 yılında başladık ve isteğimiz sürekli devam etmesiydi şu anda da bir gelenek hale geldi. Sempozyumların en büyük amaçlarından bir tanesi yenilikleri, çalışmaları anlatmak diğer taraftan da çalışanları bir araya getirmek, çalışanlar arasında bilgi alışverişini ve koordinasyonu sağlamaktır. Bu vesileyle şu anda bile daha önce görmediğim birçok arkadaşı görmek beni mutlu ediyor. Umut ediyoruz ki bundan sonra da her iki yılda bir düzenlenecek.

Bu sene 12-13 Kasımda WOW Convention Center’da düzenlenecek TÜYAK 2015  Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisinin ana teması; “Konaklama ve Sağlık Yapıları”. Bir taraftan sağlık kurumlarında meydana gelen yangınların fazlalığı, diğer taraftan konaklama tesislerinin uluslararası özellik taşımadığı gibi sebeplerden dolayı bu iki konuya eğildik. Ancak bunların yanında sadece bu iki konuyla sınırlı kalsın istemedik, iş sağlığı ve güvenliğini içeren birçok konuyu da ele aldık.

Yürütme Kurulunu bu sene Genel Başkan Cemal Kozacı, Filiz Mumoğlu, Hikmet Akın, Tamer Kaboğlu ve ben oluşturduk. Ardından bilim kurulunda daha önce bu konularda çalışmış arkadaşlar, öğretim üyeleri, bu konulara vakıf kişilerin olmasına özen gösterdik. Danışma kurulunda çok sayıda kurumu bu konuda daha önce TÜYAK’a destek vermiş bildiride bulunmuş ve yangın güvenliği konusunda çalışan firmaları dahil etmeye çalıştık.

Amacımız her sene daha iyiye gitmek. Bu sene gelen bildirilerden destek veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Oldukça güzel, sprinkler sistemleri, su sisi sistemleri ve konaklama sistemleri ile ilgili bildiriler var.

Aslında sempozyumun içeriği sadece bildiriler değil, sergi ve sergiden farklı olarak az sonra sizlerin görüşlerini de alacağız. Kısacası aslında bugün sizlerin bizi yönlendirmesini istiyoruz. Şimdiye kadar yapılanlar bir hazırlıktı asıl çalışmalara bundan sonra başlayacağız” şeklinde konuşmasını noktaladı.

 


 

İlginizi çekebilir...

TÜYAK 2017'de Her Yönüyle "Yangın" Ele alındı

TÜYAK 2017 Uluslararası Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi, Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı ve Derneği ev sahipliğinde, 9-10 Kasım tar...
27 Aralık 2017 Çarşamba / 10:12

İZODER'den Dış Cephe Yangınlarıyla İlgili Açıklama

Yalıtım konusunda kamuoyu ve sektörü bilinçlendirmeyi amaçlayan İZODER, geçtiğimiz Haziran ayında Londra'da, kısa süre önce de Manisa'da bir a...
27 Aralık 2017 Çarşamba / 09:51

'Yangına Gerçekçi Önlemler Alınmalı'

İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Erdoğan tarafından yapılan açıklamada yangın güvenliği için öncelikli hedefin yapılarda yangının oluşma riskinin m...
26 Ekim 2017 Perşembe / 15:20