E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
3M | SCOTT SAFETY
REFLEKS YANGIN
FORM GROUP

Sektörün Lider Fuarlarından ISAF SHF

Sektörün Lider Fuarlarından ISAF SHF

5 Ağustos 2015 Çarşamba / 15:17 | GÜNCEL
323 kez okundu


 ISAF SHF, Yangın, Acil Durum, Arama-Kurtarma alanlarındaki tek fuarı olan 19. Uluslararası Fire&Rescue Fuarı ve İş Sağlığı ve İş Güvenliği alanındaki tek fuarı olan 4. Uluslararası Safety&Health Fuarı olarak 10–13 Eylül 2015 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde 9. ve 10. hollerde gerçekleşmeye hazırlanıyor.

 Bu yıl kendi hollerinde ve ISAF’tan ayrı bir haftada düzenlenecek olan ISAF SHF, bu düzenleme ile katılımcılarına önceki yıllara oranla daha fazla yer sunmaktadır. Ulusal ve uluslararası pek çok önemli firmanın boy göstereceği ISAF SHF, sektörün lider fuarlarından biri olmaya hazırlanıyor.

 

Katılımcıların Gösterdiği Yoğun İlgi, ISAF SHF’ye Güvenin İşareti

Fuara 2 ay kala ISAF SHF’ye katılımlar hızla sürüyor. Pek çok önemli firmanın katılımı ile ciddi bir doluluk oranı yakalayan ISAF SHF, eski ve yeni katılımcılarıyla büyük bir sinerji oluşturuyor. Katılımların devam etmesi ile 9. ve 10. holler dolmaya başladı.

Fuar süresince ürün ve hizmetlerini sektör ilgilileri ile buluşturmaya hazırlanan katılımcılar ISAF SHF’ye katılımın heyecanını yaşıyorlar. Son olarak ÇSGB, General Teknoloji, İleri Savunma, Draeger, Sensonet, Dalgıç Yangın, Global Yangın ISAF SHF’ye katılımlarını gerçekleştirirken, Egerobot, Radix Detam, Brey İş Güvenliği, Perkem İş Güvenliği, Demo Fire, Starline, Nam İş Güvenliği’de ISAF SHF’de ürün ve hizmetlerini fuar ziyaretçileri ile paylaşacak. Bu firmaların yanı sıra pek çok ülke pavilyonlarından da katılımlar sürüyor.

Bu yıl Safety&Health (4. Uluslararası İş Güvenliği ve İş Sağlığı Fuarı) ve Fire&Rescue (19. Uluslararası Yangın, Acil Durum, Arama-Kurtarma Fuarı) olmak üzere 2 fuarı kapsayacak şekilde düzenlenen ISAF SHF, geçtiğimiz yıllarda katılım gösteren ve yeni katılacak firmalar ile birlikte 9. ve 10. Hollerde ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

Yangın ve İş Sağlığı Sektörlerinin Kalbi Bu Konferansta Atacak

 İş sağlığı ve iş güvenliği, yangın, arama kurtarma, acil durum sektörlerini bir araya getirerek, en önemli konferanslardan biri haline gelen Safety&Fire Konferansı, ISAF SHF ile eş zamanlı olarak gerçekleşiyor.

 

Sektör firmalarını, kamu kurum ve kuruluşlarını, akademisyenleri, sivil toplum kuruluşlarını ve ilgili profesyonelleri bir araya getirecek olan Safety&Fire Konferansı, Safety ve Fire olarak iki ana bölümde düzenlenmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı desteğiyle zenginleşen konferansın Safety bölümünde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Meslek Hastalıkları Hastanesi’nin 4 gün sürecek etkinlikleri gerçekleşecektir.

 

Konferansın Safety bölümündeki, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın konu başlıkları:

·       Güvenli İskele

·       6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu

·       Kişisel Koruyucu Donanımlar

·       Ölçüm Laboratuvarları (Tozlu Ortamlarda Risk Analizi)

olarak belirlenmiştir.

 

Fire bölümünde ise:

·      Yangın Kriminolojisi ve Risk Teorisi

·      Dünyada İtfaiyeciliğin Bugünü ve Geleceği

·      Yangın Sektöründe Üretici Tüketici İlişkilieri (Söndürücüler, Araç ve Ekipmanlar)

konuları işlenecektir.

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Meslek Hastalıkları Hastanesi ve itfaiye müdürlerinin katılımları ile büyük ses getirecek olan Safety&Fire Konferansı sektörün kalite bilincini ve gelişimini arttırarak, her kesimden insanın ulaşamadığı bilgilere en kısa sürede ve en verimli şekilde ulaşmalarını sağlayacaktır. 


İlginizi çekebilir...

Yapı Malzemeleri Yangın Yönetmeliğine Uygun Mu?

Rusya'nın Sibirya bölgesinde meydana gelen AVM yangını ve ardından İstanbul Gaziosmanpaşa'daki Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çı...
9 Mayıs 2018 Çarşamba / 16:32

TÜYAK 2017'de Her Yönüyle "Yangın" Ele alındı

TÜYAK 2017 Uluslararası Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi, Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı ve Derneği ev sahipliğinde, 9-10 Kasım tar...
27 Aralık 2017 Çarşamba / 10:12

İZODER'den Dış Cephe Yangınlarıyla İlgili Açıklama

Yalıtım konusunda kamuoyu ve sektörü bilinçlendirmeyi amaçlayan İZODER, geçtiğimiz Haziran ayında Londra'da, kısa süre önce de Manisa'da bir a...
27 Aralık 2017 Çarşamba / 09:51