E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALP POMPA / ETNA
BOSCH
KSB
AYVAZ
İZOCAM
EZGİL GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ
VALFTEK

EDS ve FLIR Güçlerini Birleştirdi

EDS ve FLIR Güçlerini Birleştirdi

27 Aralık 2016 Salı / 09:05 | HABERLER
237 kez okundu

Elektronik güvenlik sektöründe uzun yıllardır hizmet veren EDS, güvenlik sektöründe önemli çalışmalara imza atıyor. EDS, FLIR ile tüm CCTV sistemlerini kapsayan distribütörlük anlaşmasını imzaladı. Yapılan anlaşma çerçevesinde, Türkiye’de gelişmiş termal teknolojinin yaygın hale gelmesi için proje çözümleri ve stratejilerini geliştirecek ortak çalışmalar yürütülecek. EDS ve FLIR 30 Kasım 2016 tarihli tanıtımında bu bilgiyi değerli katılımcılarıyla paylaştı.

FLIR Satış Müdürü Mohammed Chaar, “Güvenlik sistemlerini kapsayan projelerde, termal kameralar, visible CCTV kameralar, VMS yazılım, PSIM ve video analiz ile özel çözümler sunacağız dedi”.

Tanıtımın ilk bölümünde termal kameralar ve değerlerinden bahseden Chaar, Termal kameraların karanlık, duman, yoğun sis gibi farklı tüm hava şartlarında görme yeteneğine sahip olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti; ”15.5 km'ye kadar uzun menzilli gözleme sahip olan termal kameralar, dijital ayrıntı geliştirme özelliği en küçük detayı bile görüntüleyebilir. Gün ışığında bile FLIR, mükemmel kontrast ve çözünürlüğünü korur. Kurulum ve bakımda termal sanal çit tasarruf enerjisi sağlar. Anahtar algılama tipleri arasında; izinsiz giriş tespiti, sahipsiz teçhizat, nesneleri kaldırma, durmuş araç, suç işlemek maksatlı amaçsız dolaşım algılaması bulunmaktadır. Termal Kameralar, HD renkli kameralar üzerindeki renk değişikliklerine kıyasla harici ortam Video Analitik için en iyi çözümdür, çünkü far farları ve yansıyan ışığı görmezden gelir ve büyük açık hava aydınlatmalarının masrafını, gücünü ve zorluğunu ortadan kaldırır. Termal Pan-Tilt modeller özellikle havaalanları, limanlar, kritik kızak yapısı ve uzun menzilli uygulamalar için soğutmalı sensörlü olarak tasarlanmıştır”.

Chaar, “FLIR, Dünyadaki ticari güvenlik uygulamaları için en geniş hacimli termal kamera satışını gerçekleştirmektedir. 2003 yılından bu yana birçok kurulumda mükemmel servis sağlayan kanıtlanmış çevre koruması, yüksek tespit olasılığı, düşük yanlış alarmlar oranı, dünya çapında gerçek hayatta kullanılan uygulamalarda yaygın şekilde kullanılır” dedi..

Diğer bir ürün grubu olan FLIR Radar Serisi ise havaalanları, kritik altyapı ve güvenlik uygulamaları için özel olarak tasarlanmıştır. Her büyüklükteki projeye FLIR, VMS çözümleri sunar. VMS çözümleri; video izleme ve kontrol, IP kamera ve kodlayıcı desteği, sınırsız sayıda kullanıcı desteği, kayıt ve inceleme, gelişmiş Web/Mobil uygulama, Google Earth ile entegrasyon gibi bir çok özelliği destekler.

FLIR’in diğer yazılımı Cameleon, fiziksel güvenlik yönetim bilgisi çözümü sunar. Cameleon’un uygulandığı alanlar; Operatörlerin aktif olarak izlendiği yerler, komuta merkezleri, operasyon merkezleri.

Radar, termal, analitik sanal çit hatları, çit algılama sistemi entegrasyonu ile çevresel saldırı tespit çözümü özellikleri. Üçüncü taraf sistemlerinin ve ekipmanın (yani radar, çit algılama, mavi güç izleyiciler, erişim kontrolü, video duvarları, SCADA, Yangın Alarmları vb.) entegrasyonunu gerektiren siteler. Örnekler: havaalanları, limanlar, askeri üsler, kritik altyapı, ulaşım, metro vb. alanlar.

Pazarlama müdürü, Vildan Keser; Sektörün öncü firma konumundaki EDS’nin, sektördeki tüm müşterilerine yeni ürün grubuyla hizmet vermekten mutluluk duyacağını, ayrıca kaliteli ve yüksek teknoloji ürünlerine sahip FLIR ürünlerinin, stoklarına girerek raflarda yerini aldığını belirtti. Bu ürün grubunun doğru fiyatlanması ve projelendirilmesi ile pazar liderliğine yerleşeceğini dile getirdi.

EDS’nin üretici kimliği yanında, doğru zamanda, tüm pazar segmentlerini kapsayan lider FLIR ile anlaşarak yeni yıl için ilk atılımlarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Keser, “Yeni vizyonumuz, EDS’ye yakışır, güçlü, güven veren, kaliteyi ön planda tutan farklı proje ve uygulamalarla sektöre yön vermek” dedi. Keser, EDS’nin FLIR ile Türkiye pazarında daha fazla pay almayı hedeflediklerini, güçlü finansal yapısıyla ciddi atılım ve yatırım yaptıklarını belirtti. Çözüm ortaklarının talepleri doğrultusunda, yaptıkları bu atılımın onlar için de doğru bir karar olduğunu ifade etti. 


 

İlginizi çekebilir...

Ayvaz Ar-Ge Merkezini Açtı

Ayvaz, kuruluşunun 70. yılında kendi alanının 'İlk', Türkiye'nin ise 798. resmi onaylı Ar-Ge merkezini açtı....
27 Mart 2018 Salı / 10:01

Ayvaz'ın Ürün ve Bölge Müdürleri Edremit'te Bir Araya Geldi

Ayvaz'ın 24-28 Ocak 2018 tarihleri arasında Hattuşa Vacation Thermal Tesisleri'nde düzenlediği organizasyona Ayvaz İç Satış Departmanı'nda...
15 Şubat 2018 Perşembe / 10:10

Yeni Çamlıca Kulesi'nde Mas Grup'un Ayak İzleri

İstanbul'un ikonik yapılarından birisi olmaya aday yeni Çamlıca Kulesi'nde Mas Grup'un yüksek verimli pompa ve hidrofor sistemleri kullanı...
14 Şubat 2018 Çarşamba / 13:27